PRADŽIA

PRADŽIA

Specializuotas autoservisas
BMW automobilų remontas ir aptarnavimas Vilniuje

 

Informacija


Šiuo metu yra tvarkomas mūsų interneto puslapis. Atsiprašome už galimus nepatogumus.

Informacija alyvų vartotojams dėl alyvų atliekų tvarkymo


Per pastaruosius metus Lietuvoje kasmet suvartojama virš 20 tūkst. t tepalų ir tepalinių alyvų, per metus susidaro apie 17 tūkst. t. alyvų atliekų. Deja, Lietuvoje tik apie 10 – 20 proc. susidariusio alyvų atliekų kiekio yra surenkama ir sutvarkoma. Likusios dalies yra nelegaliai atsikratoma arba sudeginama tam specialiai nepritaikytuose įrengimuose. Netinkamai utilizuojama panaudota alyva gali sukelti daug aplinkosauginių problemų, šios pavojingos atliekos, patekusios į aplinką, teršia gamtą, kenkia žmogaus sveikatai. Įrodyta, jog kenksmingos medžiagos turi tiesioginės įtakos įvairių ligų, ypač vėžinių, paūmėjimui. Todėl pastaraisiais dešimtmečiais visame pasaulyje skiriamas didelis dėmesys pavojingoms atliekoms tvarkyti, siekiant sumažinti jų poveikį natūraliai aplinkai. Alyvų atliekų turėtojai bei jas tvarkančios įmonės turi imtis visų galimų priemonių, kad alyvų atliekos būtų saugiai sutvarkytos ir nekeltų pavojaus aplinkai bei žmonių sveikatai.
Alyvų atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis, jų negalima pilti į plautuvę ar klozetą, lietaus nuotekų šulinius, vandens telkinius ar tiesiog ant žemės. Vienintelis litras alyvos gali užteršti milijoną litrų vandens ir padengti plėvele apie 1 ha vandens paviršiaus!
Panaudotą alyvą draudžiama deginti šildymo katiluose. Deginant alyvos atliekas, sunkiųjų metalų dalelės nusėda ant žemės paviršiaus ir sukimba su dirvos dalelėmis, užteršdamos dirvą, o vėliau ir gruntinį vandenį.
Keičiant alyvą paprastai yra keičiamas ir filtras. Jame yra susikaupusios alyvos, todėl tokį filtrą išmetus į komunalinių atliekų konteinerį, apie 0,1 l užterštos alyvos pateks į aplinką.
Alyvų atliekų turėtojai privalo susidariusias alyvų atliekas atiduoti tokias atliekas tvarkančioms įmonėms saugiam sutvarkymui. Draudžiama perduoti alyvų atliekas asmenims, neturintiems teisės tvarkyti tokių atliekų.


 

Specializuotas BMW servisas vilniuje
PRADŽIA
PASLAUGOS
KONTAKTAI
APIE ĮMONĘ
ATSILIEPIMAI
GALERIJA
DUK
ejs